Najlepsze kryptowaluty w 2021 roku
Obecnie, w czasach pandemii koronawirusa, ludzie coraz częściej decydują się na inwestycję w kryptowaluty. Banki internetowe, szczególnie w bieżącym i poprzednim roku „zeszły na drugi plan”. Zastanawiasz się pewnie dlaczego tak się dzieje? Pracownicy, obawiając się o stratę zatrudnienia, postanawiają odkładać swoje pieniądze na przyszłość. Faktem jest, że kryptowaluty w przeciwieństwie do standardowych, dobrze znanych nam pieniędzy nie podlegają inflacji.
Na czym polega inflacja? Usługi drożeją, a wartość pieniądza, niestety, maleje. Wirtualna waluta jest niezależna od banków, instytucji, a nawet rządu. Twoje transakcje nie są śledzone i nie sposób ich namierzyć. Po przeczytaniu tego, w głowie zapewne pojawia Ci się pytanie: w jakie kryptowaluty inwestować w 2021? W tym poradniku przybliżymy Ci ten temat, a także przedstawimy ranking kryptowalut.
Kryptowaluty– ranking, czyli złota piątka
- Bitcoin (BTC)
Zapewne Cię to nie zdziwi, ale absolutnym pionierem w dziedzinie kryptowalut jest bitcoin (BTC). Nie bez powodu nazywany jest królem kryptowalut lub cyfrowym złotem. Na pierwszym miejscu znalazł się w roku 2019, 2020 czy nawet teraz, kiedy chodzi o kryptowaluty 2021. W bitcoina inwestują zarówno osoby fizyczne oraz mali przedsiębiorcy, jak i wielkie firmy na skalę światową. I czy to chodzi o bitcoina, czy o inne kryptowaluty, nie da się jednoznacznie określić ich wartości na dany rok. To wszystko zależy od dnia, miesiąca, a także giełdy. Zdarzyło się, że wartość bitcoina pewnego miesiąca spadła aż o 5 tysięcy USD, podczas gdy kilka dni wcześniej wynosiła 60 tysięcy dolarów. Ciekawostką jest, że bitcoin bieżącego roku osiągnął swój rekord, jeśli chodzi o cenę. Dokładnie, 14 kwietnia 1 bitcoin na giełdzie Bitstamp był wart 64 895 USD, co w przeliczeniu na złotówki wynosi 253 171,62 zł. Specjaliści zajmujący się tematem najlepszych kryptowalut przewidują, że w roku 2030 za bitcoina będziemy musieli zapłacić aż 1 mln dolarów!
- Ethereum (ETH)
Na miejscu drugim w dotyczącym kryptowalutrankingu na rok 2021 możemy śmiało umieścić Ethereum. Kurs tej kryptowaluty stale rośnie, dzięki czemu należy ono do najczęściej wybieranych, a zarazem najlepszych kryptowalut. Cieszy się zainteresowaniem wśród inwestorów polskich, jak i również zagranicznych. Przyciąga coraz więcej firm, które często rezygnują z innej kryptowaluty na rzecz ethereum. Ta wirtualna waluta znajduje się obecnie w szczytowym momencie, biorąc pod uwagę cenę. Przeżyła też gwałtowny spadek, wskutek trwającej pandemii. Na szczęście się podniosła, a jej cena znowu poszła w górę. To jeszcze nie wszystko. Ethereum ma ulec korekcie, po której prawdopodobnie będzie kosztowało ponad 1100 USD!
- Stellar (XLM)
Rok 2021 jest momentem przełomowym, jeśli chodzi o kryptowalutęStellar. Z tygodnia na tydzień jej wartość wzrosła o niemal 150%! Więc czy jest to jedna z najlepszych kryptowalut 2021? Oczywiście, że tak! Być może nawet jedna z najlepszych również na 2022 rok. Są prognozy, że XLM znajdzie się na drugim, a nawet pierwszym miejscu w rankingu kryptowalut w następnym roku. Pod koniec 2020 jeden z najstarszych banków w Europie we współpracy z Bitbond stworzył stablecoin. Tylko jak to się ma do Stellar? Wspomniany wcześniej stablecoin, będzie działał właśnie w sieci XLM. Dodatkowo, koszty transakcji kryptowaluty XLM są niskie, a sama w sobie operacja – szybka i sprawna. Poza tymStellar jest dobrze zabezpieczony dzięki StellarConsensusProtocol.
- Zcash (ZEC)
Cena Zcash, tak samo jak jego poprzednika w tym rankingu kryptowalut 2021, ciągle wzrasta. Swoim mechanizmem działania waluta ta najbardziej przypomina bitcoina. ZEC kładzie duży nacisk na anonimowość i bezpieczeństwo. Przed, ale i w trakcie wykonywania transakcji musimy przejść mnóstwo różnych weryfikacji. Dla wielu osób jest to wadą, ponieważ uznają to za stratę czasu. I tu się mylą! Dzięki tym wszystkim zabezpieczeniom, będziesz miał pewność, że Twoje oszczędności nie trafią w niepowołane ręce. Dlatego, jeśli kiedykolwiek w przeszłości doświadczyłeś włamania na konto, lepiej nie ryzykować ponownie i zainwestować w Zcash.
- Tezos (XTZ)
Jako że Tezos dobrze sprawuje się w roku 2021, rokowania na następne lata są również pozytywne. Jest to stosunkowo nowa kryptowaluta– jej projekt został stworzony w 2014 roku przez małżeństwo Breitman. Pomimo początkowej krytyki, a nawet problemów z prawem, XTZ cieszy się coraz większą popularnością. Obecnie firma Tezos planuje wprowadzić dotąd jeszcze nieznane w dziedzinie kryptowalut innowacje. Transakcje przebiegają w miarę szybko, a sam ich mechanizm działania jest prosty. Możesz je wykonać za pomocą jedynie kilku kliknięć. Nieskomplikowany jest również system uderzeniowy, do którego nie będziesz potrzebował specjalistycznej wiedzy czy drogiego sprzętu. To wszystko dzięki partnerstwu firmy TezosiCoinbase. Z tego też powodu XTZ znalazł się już na piątym miejscu w rankingu najlepszych kryptowalutna bieżący rok.
Kryptowaluty– czy warto?
Jeśli po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, czym są kryptowaluty i w jakie kryptowaluty inwestować w 2021 roku,możemy przejść do podsumowania. Pamiętaj jednak, żeby nie dopuścić, by wirtualne waluty całkowicie wyparły u Ciebie standardowe pieniądze. Najlepiej, aby były one jedynie dodatkiem. Na naszej stronie impily.com możesz sprzedać lub kupić kryptowaluty w sposób szybki, a co najważniejsze – bezpieczny. Zakupionych cyfrowych walut nikt nie może przesłać na portfel zewnętrzny lub giełdę. Z naszego polskiego kantora kryptowalut, możesz wypłacić swoje oszczędności po najwyższych kursach. Masz możliwość również samodzielnie wybrać,przez jak długi okres przechowujesz pieniądze, po czym później je łatwo wypłacić. Posiadamy szeroki wybór kryptowalut, dzięki czemu każdy przyszły inwestor znajdzie u nas coś dla siebie. Dostępne są również te mniej znane waluty. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt poprzez naszą stronę internetową. Powodzenia w inwestycjach w kryptowaluty!
Uwaga! Powyższy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.