Impily logo

Jak zacząć mining czyli wykop kryptowalut

Paweł

Paweł

07 października 2021
 Jak zacząć mining czyli wykop kryptowalut

Jak zacząć mining czyli wykop kryptowalut

Pandemia koronawirusa i działania rządów na całym świecie sprawiły, że większość działań przeniosła się do Internetu. Nastąpił znaczny rozwój cyfryzacji, co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania walutami elektronicznymi. Zaczęto postrzegać je jako magazyn wartości pokroju złota. Rynek wirtualnych pieniędzy w ostatnim czasie stał się bardzo popularny i zaczęło przybywać inwestorów indywidualnych. Najbardziej znaną tego typu walutą jest właśnie Bitcoin. Co to właściwie jest i dlaczego cieszy się tak ogromną popularnością?

Definicja i opis

Aby dowiedzieć się, co to Bitcoin, najpierw musisz poznać ogólną definicję waluty cyfrowej. Najprościej mówiąc, to wirtualna moneta, która wytwarzana jest i przechowywana elektronicznie. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy nie ma ona fizycznej formy. Korzystanie z niej odbywa się poprzez specjalne portfele kryptowalutowe w formie oprogramowania lub specjalnych urządzeń typu pendrive. Na rynku istnieje wiele cyfrowych monet i stale przybywają nowe. Jedną z nich jest właśnie Bitcoin lub inaczej BTC. To waluta cyfrowa, która powstała w 2009 roku. Była ona pierwszym na świecie komercyjnym projektem tego typu, a obecnie uważana jest za lidera na rynku kryptowalut. Została stworzona przez osobę lub grupę osób ukrywającą się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. BTC można wysłać do dowolnego miejsca na świecie w błyskawicznym tempie. Coraz więcej placówek i instytucji decyduje się na akceptowanie takiej formy płatności.

Pozyskiwanie cyfrowej waluty może odbywać się na kilka sposobów. Jednym z nich jest oczywiście tradycyjny zakup w internetowych kantorach lub innych przeznaczonych do tego miejscach. Jest to najłatwiejszy sposób, który nie wymaga żadnych skomplikowanych czynności. Inną opcją pozyskiwania BTC jest korzystanie z tak zwanych koparek Bitcoin. Co to takiego? To specjalne narzędzia, które angażują moc obliczeniową Twojego komputera. W zamian za udostępnioną moc możesz wykopać nowy blok transakcyjny i dzięki temu otrzymać nagrodę w formie BTC.

Zalety Bitcoina

  • BTC jest wygodne w użytkowaniu i niezależne od tradycyjnych finansów. Do przeprowadzenia transakcji nie potrzebujesz udziału banku ani innych pośredników, a dodatkowo nie podlega ona standardowym limitom finansowym.
  • Płatności z wykorzystaniem BTC są w pełni anonimowe i prywatne. Przy zakładaniu rachunku otrzymuje się jedynie login i hasło, dzięki czemu nie musisz podawać żadnych danych. Jednak mimo anonimowości transakcje są transparentne i zgodne z prawem.
  • Mechanizm działania BTC jest wspierany przez technologię Blockchain, która według powszechnej opinii, jest obecnie nie do złamania. Oznacza to, że przechowywanie waluty i przeprowadzanie transakcji jest całkowicie bezpieczne.

Gdzie kupować i sprzedać?

Sprzedaż i zakup Bitcoina może się odbywać na specjalnych giełdach lub innych platformach. Przykładem takiego miejsca jest nasz kantor kryptowalut Impily. Nowa generacja pozwoli Ci na szybki zakup i sprzedaż, a także na w pełni bezpieczne przechowywanie cyfrowych monet. Zapłata za kryptowaluty może odbyć się zarówno za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego, jak i za pomocą karty płatniczej. Kantory i giełdy internetowe to z pewnością najszybszy sposób na wejście na rynek.

Wiesz już, jak działa Bitcoin i co to jest kantor kryptowalut, ale musisz pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Szybkie działanie w przypadku BTC jest szczególnie istotne, ponieważ charakteryzuje się on ogromnymi wahaniami kursu, które następują nawet w krótkich przedziałach czasowych. Z tego względu tak ważny jest wybór odpowiedniego miejsca, które zagwarantuje błyskawiczne działanie.

Uwaga! Powyższy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Używamy plików cookie