Kantor Ethereum

Historia Ethereum

Ethereum to kryptowaluta stworzona przez Vitalik’a Buterina – programistę, który pracował przy produkcji Bitcoina – co ciekawe, stworzył on ETH mając zaledwie 22 lata. Sam system został uruchomiony w połowie 2015 roku, a w kolejnych miesiącach Ethereum dynamicznie się rozwinęła dzięki zaangażowaniu inwestorów. W sumie do obiegu trafiło aż 11,5 miliona monet. Możesz je obecnie nabyć w kantorze Ethereum. Chętnie korzystają z nich programiści, którzy przy pomocy tej wirtualnej waluty płacą za usługi w świecie Ethereum. 

Gdzie można kupić ETH?

Sam Ethereum zasadniczo nie jest kryptowalutą i działa w inny sposób niż Bitcoin. Jest to otwarta platforma, która funkcjonuje w technologii blockchain, tworząc system zdecentralizowany. W odróżnieniu od Bitcoina, inwestorzy w blokach ETH pracują, aby otrzymać monetę – w BTC działają górnicy kopiący kryptowalutę. ETH umożliwia także przeprowadzanie transakcji między użytkownikami a aplikacjami. 

Gdzie można kupić ETH?

Obecnie Ethereum należy do najpopularniejszych kryptowalut na świecie – według wielu inwestorów jest tuż za Bitcoinem. Kupno tej kryptowaluty nie jest trudne – sam proces nabywania nie różni się od kupna innych wirtualnych walut. Bardzo może Ci w tym pomóc skorzystanie z usług naszego kantoru. Warto zwrócić na niego uwagę ze względu na szybkie metody płatności oraz prostszy proces weryfikacji konta.

Impily – Kantor Ethereum

Kryptowalutami od dawna interesują się inwestorzy na całym świecie ze względu na wysoką rentowność. Tylko w 2020 roku wartość inwestycji na tym rynku przekroczyła 68 miliardów dolarów. A to nie koniec, ponieważ rynek ten ciągle rośnie, przyciągając coraz większych graczy do kantorów Ethereum. 

Co istotne, z punktu widzenia osób inwestujących w kryptowaluty w Polsce, nasz kantor kryptowalut umożliwia zakup Ethereum i innych wirtualnych środków na kilka sposobów. Można wejść w ich posiadanie, płacąc za nie innymi kryptowalutami. To ciekawa opcja dla osób od dawna działających na rynku, którzy mają w swoim portfelu inne wirtualne waluty.

Dla osób dopiero zaczynających przygodę z inwestowaniem na tym rynku polecamy kupowanie BTC czy ETH za pomocą walut FIAT, jak np. Euro. Dobrą wiadomością dla polskich inwestorów jest to, że nasz kantory kryptowalut udostępnia również możliwość kupowania za polskie złotówki.

Aktualny kurs ETH - gdzie go śledzić?

Sposobów na monitorowanie kursów kryptowalut jest kilka. Jednym z nich jest oczywiście obserwacja cen na giełdzie. Tutaj możliwości jest wiele – od najpopularniejszych amerykańskich giełd po te mniej znane. 

Drugim sposobem jest regularne odwiedzanie naszego kantoru Ethereum i Bitcoin, gdzie pokazane są aktualne ceny zakupu oraz sprzedaży. Należy przy tym pamiętać, że wartości te ulegają szybkim zmianom – warto więc je na bieżąco monitorować, aby wybrać najlepszy moment na otwarcie lub zamknięcie inwestycji.

Ethereum i kantor Bitcoinów

Wartość Ethereum, podobnie jak innych kryptowalut, podlega dużym zmianom. Wpływ na to ma kilka czynników. Jest to między innymi dostępność – im wyższy popyt, tym wyższa cena. Warto pamiętać, że podaż Ethereum jest nieograniczona – w przeciwieństwie na przykład do Bitcoina, gdzie po wykopaniu ustalonej ilości nie będą już generowane tokeny. Na wartość ETH wpływają także media, które mogą wykreować zainteresowanie daną kryptowalutą, jak było w przypadku Bitcoina. Cena zmienia się również przez rozwój technologii blockchain i samej kryptowaluty.

Ile energii zużywa bitcoin?

Kryptowaluty są ostatnimi czasy wyjątkowo popularne i jest to związane przede wszystkim z możliwością (teoretycznie) dużego zarobku, jednak wymaga to poświęcenia sporej ilości czasu i

Czytaj więcej »