Kwi
5
2021

Pandemia koronawirusa i działania rządów na całym świecie sprawiły, że większość działań przeniosła się do Internetu. Nastąpił znaczny rozwój cyfryzacji, co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania walutami elektronicznymi. Zaczęto postrzegać je jako magazyn wartości pokroju złota. Rynek wirtualnych pieniędzy w ostatnim czasie stał się bardzo popularny i zaczęło przybywać inwestorów indywidualnych. Najbardziej znaną tego typu walutą jest właśnie Bitcoin. Co to właściwie jest i dlaczego cieszy się tak ogromną popularnością?

Definicja i opis

Aby dowiedzieć się, co to Bitcoin, najpierw musisz poznać ogólną definicję waluty cyfrowej. Najprościej mówiąc, to wirtualna moneta, która wytwarzana jest i przechowywana elektronicznie. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy nie ma ona fizycznej formy. Korzystanie z niej odbywa się poprzez specjalne portfele kryptowalutowe w formie oprogramowania lub specjalnych urządzeń typu pendrive. Na rynku istnieje wiele cyfrowych monet i stale przybywają nowe. Jedną z nich jest właśnie Bitcoin lub inaczej BTC. To waluta cyfrowa, która powstała w 2009 roku. Była ona pierwszym na świecie komercyjnym projektem tego typu, a obecnie uważana jest za lidera na rynku kryptowalut. Została stworzona przez osobę lub grupę osób ukrywającą się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. BTC można wysłać do dowolnego miejsca na świecie w błyskawicznym tempie. Coraz więcej placówek i instytucji decyduje się na akceptowanie takiej formy płatności.

Pozyskiwanie cyfrowej waluty może odbywać się na kilka sposobów. Jednym z nich jest oczywiście tradycyjny zakup w internetowych kantorach lub innych przeznaczonych do tego miejscach. Jest to najłatwiejszy sposób, który nie wymaga żadnych skomplikowanych czynności. Inną opcją pozyskiwania BTC jest korzystanie z tak zwanych koparek Bitcoin. Co to takiego? To specjalne narzędzia, które angażują moc obliczeniową Twojego komputera. W zamian za udostępnioną moc możesz wykopać nowy blok transakcyjny i dzięki temu otrzymać nagrodę w formie BTC.

Zalety Bitcoina

  • BTC jest wygodne w użytkowaniu i niezależne od tradycyjnych finansów. Do przeprowadzenia transakcji nie potrzebujesz udziału banku ani innych pośredników, a dodatkowo nie podlega ona standardowym limitom finansowym.
  • Płatności z wykorzystaniem BTC są w pełni anonimowe i prywatne. Przy zakładaniu rachunku otrzymuje się jedynie login i hasło, dzięki czemu nie musisz podawać żadnych danych. Jednak mimo anonimowości transakcje są transparentne i zgodne z prawem.
  • Mechanizm działania BTC jest wspierany przez technologię Blockchain, która według powszechnej opinii, jest obecnie nie do złamania. Oznacza to, że przechowywanie waluty i przeprowadzanie transakcji jest całkowicie bezpieczne.

Gdzie kupować i sprzedać?

Sprzedaż i zakup Bitcoina może się odbywać na specjalnych giełdach lub innych platformach. Przykładem takiego miejsca jest nasz kantor kryptowalut Impily. Nowa generacja pozwoli Ci na szybki zakup i sprzedaż, a także na w pełni bezpieczne przechowywanie cyfrowych monet. Zapłata za kryptowaluty może odbyć się zarówno za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego, jak i za pomocą karty płatniczej. Kantory i giełdy internetowe to z pewnością najszybszy sposób na wejście na rynek.

Wiesz już, jak działa Bitcoin i co to jest kantor kryptowalut, ale musisz pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Szybkie działanie w przypadku BTC jest szczególnie istotne, ponieważ charakteryzuje się on ogromnymi wahaniami kursu, które następują nawet w krótkich przedziałach czasowych. Z tego względu tak ważny jest wybór odpowiedniego miejsca, które zagwarantuje błyskawiczne działanie.

Kategoria: Porady • Autor: Impily • 5 kwietnia 2021
Impily