Jak kupić Bitcoin?

Jak kupić Bitcoin? Porady dla początkujących inwestorów

Najlepszym sposobem na zrozumienie specyfikacji kryptowalut takich jak Bitcoin jest po prostu kupienie i wypróbowanie ich. Nabycie nawet niewielkiej ilości może być ciekawym doświadczeniem, które pomoże Ci w edukacji na temat tych względnie nowych form inwestycji oraz płatności. To, czy inwestujesz swoje kryptowaluty, w co je inwestujesz i kiedy to robisz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie – aby jednak móc podejmować takie decyzje, warto, abyś dowiedział się, jak kupić Bitcoin w Polsce. Jedyne umiejętności, jakich tak naprawdę do tego potrzebujesz, to podstawowa obsługa komputera. Przydatna będzie również znajomość funkcjonowania bankowości internetowej.

Bitcoin, cyfrowa waluta, która została stworzona w styczniu 2009 roku, oferuje niższe opłaty transakcyjne niż tradycyjne mechanizmy płatności online i, w przeciwieństwie do walut wydawanych przez rząd, jest obsługiwana przez zdecentralizowany organ. Nie istnieje coś takiego jak fizyczny Bitcoin – tylko salda przechowywane w swego rodzaju księdze publicznej, do której każdy ma przejrzysty dostęp. Wszystkie transakcje Bitcoin są weryfikowane poprzez ogromną moc obliczeniową, a kryptowaluta ta nie jest wydawana ani wspierana przez żadne banki.

Zakup Bitcoin - czego potrzeba?

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o kupowaniu kryptowaluty Bitcoin, jest to, że będziesz potrzebować dwóch rzeczy: miejsca, w którym możesz dokonać kupna, a także miejsca, w którym będziesz mógł tę cyfrową walutę przechować, czyli portfela. Proces ten nie różni się niemalże niczym od standardowej wymiany walut w kantorze – zabierasz swoją gotówkę do kasy walutowej, wymieniasz ją na to, czego akurat potrzebujesz, a następnie otrzymane pieniądze wkładasz do portfela. W przypadku kryptowalut takich jak Bitcoin transakcje są takie same, z tym, że przebiegają całkowicie w formie cyfrowej.


Po zarejestrowaniu się w serwisie, który umożliwi Ci wymianę oraz przechowywanie waluty cyfrowej Bitcoin, powinieneś wybrać i dodać odpowiednią metodę płatności. Aby kupić jakąkolwiek kryptowalutę, potrzebujesz sposobu, aby za nią zapłacić – a więc bezpośredniego połączenia z Twoją kartą debetową lub rachunkiem bankowym. Ze względu na wzrost popularności inwestycji w kryptowaluty na szeroką skalę sprawdzone serwisy oferują usługi pełnoprawne i całkowicie bezpieczne.

Jak kupić Bitcoin w kantorze?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z zakupem kryptowalut, będziesz chciał skorzystać z usług kantoru Bitcoin w pełni bezpiecznego i nieskomplikowanego w obsłudze. Nasz kantor online spełnia te warunki, oferując szybkie transakcje pozbawione dodatkowych opłat oraz utrudniających proces formalności. Wybierając odpowiedni kantor, warto również zwrócić uwagę na oferowany kurs walut. Do sposobów zakupu kryptowaluty Bitcoin należą również różnego rodzaju kantory stacjonarne  dostępne w różnych miejscach na terenie Polski. 

Bitcoin - jak zdobyć i bezpiecznie przechowywać kryptowalutę?

Wiesz już, jak kupić Bitcoin za PLN, kolejnym istotnym krokiem jest bezpieczne przechowanie go w dostosowanym do Twoich potrzeb portfelu. Ważne, aby umożliwił Ci on pełen wgląd w Twoje środki oraz ich bezproblemową kontrolę. Jest to opcja znacznie bezpieczniejsza od przechowywania kryptowalut na giełdzie. Jedną z najlepszych opcji jest tak zwany „cold wallet” – portfel, w którym można przechowywać Bitcoin i inne kryptowaluty w trybie offline.

Ile energii zużywa bitcoin?

Kryptowaluty są ostatnimi czasy wyjątkowo popularne i jest to związane przede wszystkim z możliwością (teoretycznie) dużego zarobku, jednak wymaga to poświęcenia sporej ilości czasu i

Czytaj więcej »