Zastanawiasz się nad inwestycją w Bitcoin? Kryptowaluty z miesiąca na miesiąc są coraz bardziej popularne. Jednak kupno tokenów to nie jedyny sposób na wejście w posiadanie upragnionej waluty. Można ją również kopać, czyli wydobywać, używając do tego przeglądarki internetowej w komputerze, a nawet na innym urządzeniu mobilnym. Przyjrzyjmy się możliwościom, jakie mają użytkownicy.

Na czym polega kopanie kryptowalut?

 

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega kopanie Bitcoin przez przeglądarkę? W skrócie: chodzi o użyczanie mocy obliczeniowej swojego komputera na potrzeby rozwijania skomplikowanych zadań matematycznych. W zamian za moc procesora, która jest współdzielona w sieci, użytkownik systemu otrzymuje nagrodę, w postaci jakiejś części kryptowaluty. Kopanie Bitcoin na PC daje wynagrodzenie, które w postaci tokenów należy przesłać na własny portfel, na przykład ten prowadzony przez naszą firmę.

Od czego zacząć kopanie kryptowalut przez przeglądarkę?

 

Oczywiście niezbędny będzie komputer typu PC lub laptop. Z uwagi na metody, jakie wykorzystują strony do kopania kryptowalut, dobrze by było, żeby sprzęt posiadał przynajmniej jedną, mocną kartę graficzną. To właśnie jej procesor będzie wykorzystywany do współdzielenia mocy obliczeniowej. Kopanie Bitcoin na laptopie również jest możliwe, szczególnie jeżeli dysponujemy mocnym urządzeniem. Drugim istotnym czynnikiem, jest jakość dostępu do Internetu. Komputer musi być na stałe wpięty do sieci, najlepiej jeśli mamy stałe łącze po kablu Ethernet. Metody bezprzewodowe często nie są w stanie zapewnić należytej jakości połączenia i generują duże opóźnienia (czyli mają zbyt wysoki PING).

Chociaż profesjonaliści do wydobywania Bitcoin używają specjalnych, zewnętrznych urządzeń, każdy może w łatwy sposób rozpocząć kopanie kryptowalut przez przeglądarkę. Cały proces odbywa się w zasadzie bez ingerencji użytkownika – w tle, w czasie normalnego przeglądania sieci. Od czego zacząć? Warto przejrzeć strony do kopania kryptowalut oraz zapoznać się z oprogramowaniem, które należy zainstalować. Przykładem może być Cryptotab Browser. To nieco zmodyfikowana wersja Google Chrome, powiększona o moduł do wydobywania kryptowaluty w tle. Dzięki użyciu tego rodzaju software’u, kopanie Bitcoin na laptopie jest bardzo łatwe.

Niewielki, ale stabilny zarobek

 

Chociaż aplikacje do kopania kryptowalut, które możemy zainstalować na laptopie czy smartfonie, nie są tak wydajne, jak specjalistyczne urządzenia zewnętrzne, warto z nich skorzystać. Zwykły, domowy sprzęt często jest włączony niemal cały dzień, a kopanie Bitcoin przez przeglądarkę nie jest tak dużym wysiłkiem dla procesora, aby użytkownik odczuł znaczący spadek mocy obliczeniowej. Podobnie wygląda kopanie kryptowalut na telefonie – te małe elektroniczne urządzenia są na chodzie przez cały dzień. Nawet jeżeli procesor nie ma wielkiego potencjału, może nieco zarobić. O zyskach jakich rzędów mowa? Kopanie kryptowalut przez przeglądarkę raczej nie zmieni nas w milionerów, ale na pewno przyniesie mały, stabilny dochód. Jeżeli dysponujemy dobrym sprzętem i jesteśmy wytrwali, możemy zarobić okrągłą sumkę każdego miesiąca. Warto jednak nie mieć zbyt wielkich oczekiwań, a nastawić się na ciężką pracę.

Sprawdź aplikacje do kopania kryptowalut

 

Innym sposobem na kopanie Bitcoin na PC jest zainstalowanie oprogramowania, które w pełni wykorzysta moc obliczeniową procesora. Jest to najprostsza metoda. Jednocześnie umożliwia kopanie kryptowalut na telefonie lub laptopie – dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci Internet. Interfejs jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Program do kopania kryptowalut, który jest coraz bardziej popularny i bezpieczny, to MinerGate. Jak działa? Łączy się z Poolem, czyli grupą osób, które wspólnie wydobywają tokeny, a następnie dzielą się zyskiem. Jedyne, co trzeba zrobić to wybrać, jaką walutę chcemy wydobywać. W zasadzie, kopanie kryptowalut na telefonie z użyciem MinerGate również jest możliwe, ale w niektórych wypadkach bardziej opłacalne może okazać się klikanie w płatne reklamy, na przykład te w przeglądarce Brave.

Instalacja specjalnego oprogramowania, oprócz tokenów, daje jeszcze inne korzyści. Kopanie Bitcoin na laptopie lub smartfonie jest świetną okazją do poszerzenia wiedzy o świecie kryptowalut. Takie nowe doświadczenia sprawiają, że początkujący inwestorzy szybko nabierają doświadczenia i orientują się w realnej wartości tokenów. Większa wiedza to również lepsze decyzje.

w co inwestowac w 2021

Bezpieczne przechowywanie aktywów

 

 

Samo wydobycie tokenów to jedno, bezpieczne ich przechowywanie – to drugie. Bez względu na to, czy chodzi o kopanie kryptowalut przez przeglądarkę, czy też przy użyciu specjalnej aplikacji, należy wskazać miejsce do ich przesłania. Posiadanie własnego portfela dla elektronicznych aktywów to podstawowa metoda ochrony środków przed dostępem osób trzecich. Sam program do kopania kryptowalut wymaga, aby wskazać adres, pod który mają zostać dostarczone wydobyte Bitcoiny. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej oferty. Jesteśmy cyfrowym kantorem nowej generacji, który umożliwia bezpieczne przechowywanie kryptowalut.

Kategoria: Porady • Autor: Impily • 17 maja 2021
Impily
Powyższy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.