Kwi
26
2021

Cyfrowa waluta – Bitcoin – od momentu pojawienia się wywołuje wiele pytań i kontrowersji. Dzieje się tak nie tylko za sprawą sposobu jej pozyskiwania, braku zależności od instytucji centralnych, ale również ze względu na dynamiczny rozwój samego Bitcoina. Wśród najczęściej zadawanych pytań pojawiają się te związane z tym, gdzie płacić Bitcoinem. Warto wiedzieć, że – również w Polsce – pojawia się coraz więcej miejsc, w których możliwa jest transakcja przy wykorzystaniu Bitcoinów.  Poniższa lista pozwoli na skatalogowanie bieżących informacji na ten temat.

Media i usługi

Bitcoin bardzo szybko stał się walutą, którą możemy opłacić najpopularniejsze usługi bezpośrednio związane z sieciami telekomunikacyjnymi oraz mediami. Zaskoczenia nie budzi fakt, iż są to firmy, które bardzo szybko adaptują najnowsze rozwiązania. Dzięki temu możemy bez problemu m.in. doładować telefon na kartę. Do sieci, które wprowadziły tego rodzaju usługę, należą Heyah. Virgin oraz T-mobile.  Oczywiste może wydawać się również to, że popularność kryptowalut zauważyli też przedstawiciele czołowych firm związanych z elektroniką, jak Microsoft oraz Dell. W pełni akceptują oni płatności cyfrową walutą. W Warszawie odnaleźć możemy ponad 50 punktów, które obsługują płatność Bitcoinem. Z powodzeniem możemy opłacić pobyt m.in. w apartamencie Dolce Vita oraz zrealizować zamówienie w antykwariacie Atticus na Krakowskim Przedmieściu. Możliwość na tego rodzaju płatność pojawia się nie tylko w Warszawie, ale również w Krakowie, Toruniu czy Poznaniu. Do najciekawszych miejsc w obrębie mapy Poznania należy bez wątpienia szkoła tańca Bailiar Casino, która również honoruje kryptowaluty. Lista miejsc wskazuje na trend większej świadomości w zakresie Bitcoinów – są one coraz częściej wykorzystywane przez właścicieli różnych punktów usługowych. Jednak nie tylko największe ośrodki w Polsce korzystają z rozwiązań, jakie oferują płatności kryptowalutami. Wśród innych możliwych miejsc wyróżnić można również Ville SART w Gdańsku, Green Hostel w Toruniu, także noclegi KOSTRZYN w Kostrzynie nad Odrą. Tego rodzaju transakcje oferuje nawet sieć Medicover, co zdecydowanie powiększa listę punktów na mapie Polski, w których swobodnie można posługiwać się Bitcoinem.

Artykuły spożywcze i jedzenie

Szybki rozwój popularności kryptowalut można zauważyć nie tylko na przykładzie usług, ale również branży spożywczej i restauracyjnej. Bitcoiny przyjmowane są przez takie sieci jak KFC oraz Bobby Burger czy Burger King. Trend bardzo szybko objął branże związane z fast-foodem, co może mieć związek zarówno z wewnętrzną, nastawioną na rozwój, polityką firm, ale także statystycznym wiekiem klientów tychże miejsc. Nie oznacza to jednak, że zamówienia realizowane za sprawą Bitcoina obejmują wyłącznie tego rodzaju menu. Gdzie jeszcze możemy zapłacić cyfrową walutą? Usługę oferują m.in. Kawiarnia Hoża 51 i MiTo art.cafe.books w Warszawie oraz restauracja „Raz Dwa Osiem” w Katowicach.

Bitcoin w sieci

Może się wydawać naturalne, że głównym miejscem, w którym możemy dokonać płatności kryptowalutowej, jest Internet. Jest to oczywiście prawda, jednak warto mieć świadomość, iż pojawia się coraz więcej punktów na mapie naszego kraju, które związane są nie tylko z sieciami restauracyjnymi (a do najpopularniejszych z nich należy znana większości platforma pyszne.pl). Do najciekawszych stron, które wykorzystują popularność kryptowalut, należą również m.in. Steam czy sklepy internetowe. Zakupy przy pomocy Bitcoinów zrealizujemy również w Xbox Store oraz Windows Store, co z pewnością ucieszyć może fanów gier. Coraz większa powszechność tego rodzaju usług pokazuje, iż Bitcoin staje się coraz bardziej zauważalny i popularny nawet wśród ugruntowanych na rynku branż z dużym doświadczeniem. Dowiedz się więcej jak posługiwać się Bitcoinem.

Pozostałe usługi

Jeżeli jesteśmy zainteresowani tym, gdzie można płacić Bitcoinami, najlepszym rozwiązaniem jest śledzenie map lub zapoznawanie się z bieżącymi informacjami na stronach internetowych, które specjalizują się w temacie kryptowalut (do nich należy m.in. impily.com). Coraz częściej za usługi możemy zapłacić Bitcoinami również w miejscach takich jak kursy językowe, szkoły tańca, gabinety dentystyczne czy pracownie fotograficzne. Można mieć pewność, że transakcje cyfrową walutą w kolejnych latach nabiorą jeszcze większej popularności. Osoby zainteresowane tym tematem powinny pozostać więc na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Choć w Polsce znajduje się (na ten moment) tylko kilkadziesiąt punktów, w których płatność Bitcoinami jest możliwa, musimy zauważyć, że transakcje kryptowalutami zaczynają pojawiać się w bardzo wielu branżach, które pozornie niezwiązane są ze światem cyfrowych nowości. Decyzje o tym, by umożliwić płatności Bitcoinami, związane są zarówno ze statystykami dotyczącymi klientów, ale również łatwością i popularnością tego rozwiązania. Miejsca, w których możemy opłacić nasze zamówienia Bitcoinami, wciąż bardzo często mieszczą się poza granicami naszego kraju, jednak warto obserwować wzrost zainteresowania nimi w granicach Polski.

Kategoria: Porady • Autor: Impily • 26 kwietnia 2021
Impily