Kolumbia rejestruje pierwszy zakup nieruchomości za pomocą Bitcoin (za: Bitcoincom)
Pierwszy zakup nieruchomości za pomocą Bitcoina został zarejestrowany w Kolumbii w zeszłym tygodniu. Firma o nazwie La Haus sprzedała jedną nieruchomość w Santa Marta nabywcy, który w momencie zakupu nie był w Kolumbii. Podczas gdy Kolumbia dopiero zaczyna brać pod uwagę bitcoiny do płatności za nieruchomości, w sąsiednich krajach, takich jak Wenezuela, coraz częściej używa się kryptowalut do takich transakcji.
Kolumbia debiutuje w zakupach nieruchomości z Crypto
Sektor nieruchomości w Kolumbii osiągnął kamień milowy, jeśli chodzi o wykorzystanie kryptowalut, po zarejestrowaniu pierwszego zakupu za pomocą bitcoina. La Haus, internetowa firma zajmująca się nieruchomościami, pośredniczyła w tym zakupie po otrzymaniu rezerwy w wysokości 0,03 BTC miesiąc temu. Zakup został niedawno sfinalizowany przez kupującego, który nie był w Kolumbii, więc operacja została zakończona przy użyciu Lightning Network za pośrednictwem Opennode, procesora płatności.
Zakup ma miejsce mniej więcej miesiąc po tym, jak firma ogłosiła , że przyjmie bitcoiny do rezerwacji i płatności za każdy apartament w Natura City, inwestycji zlokalizowanej w Santa Marta, która ma 160 mieszkań gotowych do sprzedaży.
Crypto do płatności za nieruchomości
Jednak to nie pierwszy raz, kiedy La Haus dokonała zakupu za pomocą kryptowaluty. Firma, która prowadzi również działalność w Meksyku, zarejestrowała swój pierwszy zakup kryptowalut w styczniu, kiedy nieruchomość w Meksyku nabyła kobieta mieszkająca w Peru.
Zakupy kryptowalut w sektorze nieruchomości stają się również coraz bardziej powszechne w krajach Latam, takich jak Wenezuela, gdzie samochody i niektóre nieruchomości są sprzedawane za USDT . W zeszłym roku jeden z tych zakupów miał miejsce w nadmorskim stanie kraju, gdzie kupujący użył USDT , aby kupić mieszkanie za 12 000 USD.
Powyższy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.