Impily logo

W co inwestować w 2021 roku?

Ania

Ania

07 października 2021
 W co inwestować w 2021 roku?

W co inwestować w 2021 roku?

Kryptowaluty są alternatywą dla tradycyjnych aktywów finansowych. Coraz więcej instytucji finansowych dostrzega ich potencjał. Wszystko wskazuje więc na to, że dalej będzie się opłacać lokować kapitał w kryptowalutach. Jeśli zastanawiasz się, w co inwestować w 2021 roku, to w tym artykule znajdziesz odpowiedź. Poniżej prezentujemy pięć kryptowalut, które naszym zdaniem warto zakupić.

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Zanim przejdziemy do rankingu, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego warto inwestować w aktywa kryptograficzne. Kryptowaluty uważa się za alternatywę dla tradycyjnych środków finansowych, które są zarządzane przez rządy i banki. Transakcje kryptowalutowe są szybkie i zabezpieczone przed manipulacjami. Uważa się, że cyfrowe waluty są bardziej odporne na recesję, ponieważ nie kontroluje ich żadna organizacja.

Odpowiedź na pytanie, w co warto inwestować w 2021, nie jest łatwa. Z uwagi na sytuację na świecie, czyli pandemię, przewiduje się załamanie światowej gospodarki i recesję. Tak jak już wspomnieliśmy, przeniesienie kapitału w cyfrowe waluty wydaje się bardziej rozsądne niż kiedykolwiek, jednak trzeba pamiętać, że ceny nie będą rosły w nieskończoność. Kupujący mogą w pewnym momencie zdecydować zrealizować zyski i wyprzedać aktywa. Tak jak w przypadku każdej inwestycji, zalecamy ostrożność i wykonanie analizy rynku.

W co warto inwestować w 2021? Przedstawiamy nasz ranking

  1. Bitcoin

Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta, która osiąga w ostatnim czasie astronomiczne ceny. Zdecydowanie warto ją posiadać. Rosnący popyt instytucjonalny i inflacja sprawiają, że ceny BTC będą się utrzymywać na wysokim poziomie. Bitcoin jest z nami od 2009 roku i zdecydowanie zostanie na dłużej. To bezpieczna inwestycja, zwłaszcza, że analitycy przewidują dalsze wzrosty jego wartości.

  1. Ethereum

Jeśli zastanawiasz się, w co inwestować na giełdzie w 2021, to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę Ethereum. Młodszy brat Bitcoina to waluta, która zaczęła odnotowywać świetne wyniki pod koniec 2020 roku. W tym niełatwym czasie wyrosła na króla DeFi i umocniła swoją pozycję wśród altcoinów.

  1. Ripple

Ripple to nie tylko cyfrowa waluta, ale także platforma do przeprowadzania szybkich płatności. Średni czas transakcji wynosi tutaj 4 sekundy, gdy w przypadku Bitcoina to aż 10 minut. Ripple, jak wiele innych walut, zaliczyło spory spadek w marcu 2020. Moneta jest dość tania i nadaje się dla początkujących. Ripple będzie więc właściwą propozycją, jeśli nie wiesz, w co inwestować długoterminowo w 2021. Firma chętnie współpracuje z instytucjami finansowymi, wśród zwolenników XRP jest np. Bank of America.

  1. Litecoin

Litecoin to kolejna ciekawa propozycja wśród altcoinów, choć raczej do inwestycji krótkoterminowych. Proces wydobycia LTC jest znacznie szybszy niż na przykład BTC. Ilość transakcji Litecoin poszybowała w górę po wydaniu gry LiteBringer, w której każdy ruch gracza był transakcją. Analitycy przewidują tendencję wzrostową ceny w najbliższych latach.

  1. Cardano

Cardano/ADA to tania kryptowaluta z dużym potencjałem, którą interesuje się wielu inwestorów. Pojawiła się na rynku pod koniec 2017 roku i deklaruje rozwój w oparciu o badania naukowe. Oprócz sieci blockchain Cardano obsługuje inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje. Kolejne aktualizacje są ściśle zaplanowane. Jeśli zastanawiasz się, w co zainwestować krótkoterminowo w 2021 roku, to ADA wydaje się dobrym wyborem.

Rok 2021 to ciągle dobry czas na rozpoczęcie inwestowania w kryptowaluty. W artykule ograniczyliśmy się do przedstawienia tylko 5 kryptowalut. Tak naprawdę aktyw godnych uwagi jest znacznie więcej. Zachęcamy Cię do śledzenia wiadomości rynkowych i analizowania cen.

Uwaga! Powyższy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Używamy plików cookie