Impily logo

Kryptowaluta TRON TRX

Ania

Ania

07 października 2021
 Kryptowaluta TRON TRX

Kryptowaluta TRON TRX

Od momentu pojawienia się ponad dziesięć lat temu pierwszej kryptowaluty, czyli BitCoina, coraz więcej osób zaczęło interesować się tematyką funkcjonowania i pozyskiwania wirtualnych monet, które można wykorzystywać jako legalny środek płatniczy i nie tylko. W trakcie rozwoju rynku kryptowalut, pojawiło się wiele większych i mniejszych projektów kryptowalut alternatywnych, takich jak Ethereum, LiteCoin czy zCash. Wśród nich znajduje się obecnie powstała w 2017 roku zdecentralizowana platforma oparta na technologii blockchain o nazwie TRON. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, a także zdobyć informacje dotyczące powiązanej z nią waluty cyfrowej, to jesteś teraz w dobrym miejscu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Waluta TRON – co to takiego?

Znana też pod nazwami Tronix lub TRX (od nazwy tokenu) kryptowaluta, jest wyjątkową platformą, która powstała w oparciu o Ethereum. Celem TRON jest stworzenie darmowego i zdecentralizowanego Internetu (nazywany jest potocznie Internetem 3.0). Taka sieć ma domyślnie zapewniać dostęp do różnorodnych treści związanych z rozrywką. Co więcej, w zamyśle twórców TRON ma łączyć twórców z odbiorcami bezpośrednio, bez udziału jakichkolwiek pośredników, a wszystko dzięki zastosowaniu technologii blockchain. Takie rozwiązanie jest bowiem całkowicie odporne na wszelkie próby cenzury i zewnętrznej kontroli, co dla wielu osób jest rozwiązaniem wręcz idealnym.

W ramach platformy funkcjonuje specjalny środek płatniczy, czyli wspomniane wcześniej TRX, mające formę tokenów. Obecnie tokeny funkcjonują obok różnych kryptowalut dostępnych na rynku i taka jest ich główna funkcja, jednak w przyszłości mają służyć jako natychmiastowy i darmowy środek płatniczy za realizację usług na platformie TRON.

Pomysłodawca i głównym autorem projektu jest Justin Sun, który nie jest nową postacią na scenie kryptowalutowej, ponieważ swoją karierę rozpoczynał jako członek ekipy projektowej popularnej obecnie waluty Ripple. Obecnie Sun jest właścicielem bardzo popularnej w Chinach aplikacji streamingowej PEIWO, jego własnością jest także najstarsza platforma sieci peer 2 peer – BitTorrent. Warto też dodać, że mentorem Justina był nie kto inny jak jeden z największych obecnie biznesmenów na świecie – Jack Ma, czyli założyciel AlibabaGroup, do której należą tak potężne serwisy jak Alibaba i AliExpress.

Jakie są różnice między TRON a pozostałymi kryptowalutami?

Ze względu na samą naturę kryptowalut, także TRX ma z góry określoną liczbę tokenów. W przypadku tej konkretnej waluty jest to sto miliardów jednostek. To oznacza, że ich ilość jest ograniczona.

Główną cechą, charakterystyczną dla tokenów TRX, jest fakt, że nie jest możliwe pozyskanie ich poprzez popularne kopanie, tak jak ma to miejsce w przypadku BTC czy ETH. W odróżnieniu też od standardowych kryptowalut, transakcji dokonanych za pomocą tych tokenów nie nadzorują i nie potwierdzają tzw. górnicy, a specjalna grupa 27 reprezentantów, wybranych w wyborach przeprowadzonych przez wszystkich posiadaczy TRX.

TRON TRX – prognozy

Prognozy dotyczące projektu TRON są obecnie bardzo optymistyczne. W zasadzie od początku jego istnienia, osoby, które zajmują się kryptowalutami, oceniali ten projekt niezwykle pozytywnie. Jeżeli więc chodzi o TRON TRX – jego przyszłość maluje się w dosyć jaskrawych barwach, co oznacza, że będzie on rósł w siłę i stanie się jeszcze bardziej popularny.

Pozytywne opinie o TRON TRX mają m.in. osoby, biorące udział w InitialCoinOffering tej waluty, a także specjaliści badający rynek po zakończeniu tej akcji. Cały proces zakończył się sukcesem – zebrano planowane siedemdziesiąt milionów dolarów, a na sprzedaż wystawiono 40% wszystkich jednostek TRX. W czasie wspomnianego ICO można było uzyskać tokeny TRON w zamian za BitCoina i Ethereum, a ich cena wynosiła 0.0019 dolara amerykańskiego. Jednym z rynków, na których TRON cieszy się największą popularnością, jest oczywiście rynek azjatycki, a w szczególności Korea Południowa.

TRON TRX a portfel cyfrowy

Co jeszcze odróżnia walutę TRON od pozostałych kryptowalut dostępnych na rynku? Otóż Tronix posiada swój własny portfel o nazwie TronixWallet. Dostępny jest w formie tzw. Web walletu, czyli takiego, który można obsłużyć z poziomu standardowej przeglądarki internetowej. Oprócz tego może on także mieć formę wtyczki do Chrome, software walletu obsługiwanego przez system Windows oraz aplikacji mobilnej na urządzenia, działające w oparciu o system iOS lub Android. Dzięki tak ogromnej dostępności Tron Walletu, można z niego korzystać w zasadzie wszędzie. Innymi słowy, możemy mieć przy sobie swoje tokeny zawsze i skorzystać z nich wtedy, gdy będziemy ich potrzebować, ponieważ transakcje z użyciem TRX odbywają się błyskawicznie, a co najważniejsze, są całkowicie bezpłatne, niezależnie od kwoty jaką chcemy wysłać w ten sposób

TRON TRX – czy warto w niego inwestować?

Pytanie o to, czy warto obecnie inwestować w TRON pojawia się bardzo często. Jest to wbrew pozorom całkiem nowa kryptowaluta, jednak nie oznacza to, że inwestowanie w nią jest skazane na porażkę. Sam twórca twierdzi, że mimo iż projekt znajduje się obecnie we wczesnej fazie rozwoju, to już niedługo może stać się lepszy od Ethereum i wskoczyć na jego miejsce, zastępując tę konkretną kryptowalutę.

TRON z pewnością nie jest obecnie walutą niecierpliwych graczy, chcących się szybko wzbogacić. Obecny kurs TRX w przeliczeniu na złotówki wynosi zaledwie 34 grosze za jeden token, co w porównaniu z wartością takiego BTC lub ETH jest bardzo niewielką wartością, jednak w przyszłości ma się to zmienić, gdy TRON urośnie w siłę, wraz ze swoją wartością. Inwestując w TRON, należy się spodziewać, że nie nastąpi to z dnia na dzień, ponieważ taki proces wymaga całkiem sporo czasu. Warto jednak kupić parę tokenów i obserwować sytuację na rynku, ponieważ za jakiś czas może się to bardzo opłacić.

Uwaga! Powyższy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Używamy plików cookie