Impily logo

Kopanie kryptowalut przez telefon

Paweł

Paweł

15 listopada 2021
Kopanie kryptowalut przez telefon

Kopanie kryptowalut przez telefon

Kryptowaluty stały się popularne ze względu na to, że okazały się dodatkowym sposobem na zarobienie pieniędzy, nieraz całkiem sporych sum. Tradycyjnie ich kopanie jest związane z użyciem skomplikowanych koparek, czyli systemów składających się z kilku, kilkudziesięciu, czasem nawet kilkuset komputerów. Okazuje się jednak, że nie zawsze są one potrzebne, ponieważ obecnie możliwe stało się kopanie kryptowalut przez telefon. Jak to robić?

Standardowe koparki kryptowalut to spore urządzenia, które składają się z wielu połączonych ze sobą komputerów, wykorzystujących najczęściej moc obliczeniową kart graficznych. Koszt zakupu takiego sprzętu jest ogromny, co owocuje oczywiście możliwie wysokimi zarobkami, jednak okazuje się, że z kopaniem może sobie poradzić nawet telefon! Współczesne smartfony są bardzo wydajnymi urządzeniami, a w niektórych przypadkach ich moc obliczeniowa może być większa niż średniej klasy komputera. Z tego powodu kopanie kryptowalut smartfonem jest realne, ale wiąże się z pewnymi ograniczeniami.

Kopanie kryptowalut smartfonem działa w zasadzie tak samo, jak w przypadku koparek. Jednak trzeba mieć świadomość, że w przypadku urządzeń mobilnych jest to bardziej ciekawostka, niż realny sposób na zarobek. Jest to oczywiście związane z małą mocą obliczeniową. Oznacza to, że wiele bitcoinów nie da się wykopać telefonem, jednak nadal jest to możliwe i może być ciekawym dodatkiem finansowym. Trzeba jednocześnie mieć świadomość, że rozrastająca się sieć blockchain powoduje zwiększenie trudności kopania, ponieważ wymagane są coraz bardziej skomplikowane obliczenia.

Kopanie kryptowalut - Android

Żeby kopać kryptowaluty smartfonem, należy pobrać specjalną aplikację. Dla systemu Android powstało kilka ciekawych programów. Jednym z popularniejszych jest Cryptominer, wymagający dołączenia do poola (puli większej liczby górników). Można dzięki niemu wydobywać Bitcoin, Ethereum, Litecoin i nie tylko. Na podobnej zasadzie działa również NeonNeo Miner. Warto wyróżnić również MinerGate, który nie wymaga dołączania do poola, a ponadto ma wbudowany portfel.

Kopanie kryptowalut - iOS

Również użytkownicy iOS mogą korzystać z koparek na telefon. Interesującym przykładem jest na przykład Multiminer, który umożliwia wydobywanie Bitcoinów. Ciekawym przykładem jest także SaruTobi, czyli nie tyle koparka, ile gra, która polega na huśtaniu małpą na kłączach. Nagrodą jest otrzymywanie kryptowalut, które pochodzą z całej puli zgromadzonej przychodami z reklam oraz zakupów w aplikacji.

Kopanie kryptowalut telefonem - to nie jest najlepsze rozwiązanie

Niestety, kopanie kryptowalut przez telefon nie jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Ponadto wielu specjalistów podkreśla obniżone bezpieczeństwo korzystania z aplikacji mobilnych. Do tego warto wspomnieć o tym, że programy są usuwane przez Google Play czy App Store, ponieważ nie spełniają standardów sklepów. Z tego powodu warto rozejrzeć się za innym rozwiązaniem niż kopanie walut cyfrowych sensu stricto.

Zarabianie Bitcoin na telefonie

Jak zarabiać na kryptowalutach z poziomu telefonu? Okazuje się, że nie jest to nic trudnego. Wystarczy skorzystać ze specjalnego kantoru. Z jego pomocą można kupować i sprzedawać waluty po aktualnych kursach. Możesz więc kupić Bitcoin w dołku, aby następnie sprzedać go, kiedy jego wartość wzrośnie. Zapraszamy do skorzystania z naszej platformy - Impily. Umożliwiamy logowanie do serwisu przez smartfona. Dzięki temu możesz z dowolnego miejsca i o jakimkolwiek czasie przeprowadzać różne transakcje. Wyróżniamy się zaawansowanymi technologicznie zabezpieczeniami oraz prostotą obsługi panelu użytkownika. Możesz u nas obracać nie tylko Bitcoinem, ale też Ethereum, Litecoinem, Ripple, ZDash i wieloma innymi walutami cyfrowymi. Nie pobieramy prowizji za kupno i sprzedaż kryptowalut. Zacznij zarabiać już teraz, zapraszamy!

Uwaga! Powyższy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Używamy plików cookie