Jak inwestować w bitcoin?
W ostatnich latach wiele branż przechodzi proces cyfryzacji. Tak samo stało się z rynkiem walut, który uległ dużej transformacji. Głównym bohaterem tej rewolucji jest Bitcoin, który zmienił zupełnie postrzeganie wirtualnej waluty. Zapoczątkował bowiem trend inwestycji w kryptowaluty. Początkowo wyglądający na mało przyszłościowy biznes, dziś stanowi jedną z prężnie rozwijających się gałęzi sektora inwestycyjnego. Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił na giełdzie kryptowalut, w tym artykule dowiesz się, jak zainwestować w Bitcoin.
Czym jest Bitcoin?
Bitcoin jest nazywany kryptowalutą ze względu na zasadę swojego działania. Posiadanie jej oraz obrót nią, czyli dokonywanie wszelkich przelewów lub płatności jest całkowicie anonimowe. Jednak należy pamiętać, że każdą monetę można wydać wyłącznie raz przez osobę, która aktualnie ją posiada. Każda transakcja związana z Bitcoinem jest publiczna i przechowywana na wielu serwerach. Każdy, kto posiada tę kryptowalutę, otrzymuje elektroniczny portfel, w którym może przechowywać wszystkie klucze kryptograficzne, dzięki którym ma gwarancję własności bez podawania żadnej informacji o swojej tożsamości.
Bitcoin – jak inwestować?
Jak zacząć inwestować w Bitcoin i nie stracić? Po pierwsze sprawdź, czy możesz polegać na źródle, z którego pozyskasz swoją kryptowalutę. Jednym z lepszych i bezpieczniejszych rozwiązań jest skorzystanie z giełdy kryptowalut. Na rynku dostępnych jest mnóstwo takich miejsc, bez trudu znajdziesz coś dla siebie. Najważniejsze to wybrać taką, która jest w języku polskim, dzięki czemu na pewno zrozumiesz, czy transakcja przebiega prawidłowo. Ponadto istotne jest bezpieczeństwo. Warto zatem przed zakupem sprawdzić listę ostrzeżeń, jaką wydała Komisja Nadzoru Finansowego.
Portfele dla kryptowalut
Już wiesz, jak zainwestować w bitcoin, jednak co w przypadku, gdy boisz się o bezpieczeństwo swoich wirtualnych dóbr? Dobrym pomysłem jest skorzystanie z portfela kryptowalut, gdzie możesz je przechowywać. Takie rozwiązanie ochroni Cię przed nagłym upadkiem giełdy, który, jak pokazuje przykład BitMarketu oraz BitFundera, może nieoczekiwanie nastąpić. Jeśli nie znasz takiego miejsca, zachęcamy do przechowywania kryptowaluty u nas. Gwarantujemy bezpieczeństwo i możliwość korzystania z portfela w celach płatniczych w dowolnym momencie. Dzięki specjalnej technologii otrzymasz specjalny klucz publiczny, którym możesz się posługiwać podczas wszelkich transakcji. Pamiętaj tylko, aby nie udostępniać go osobom trzecim.
Jak zainwestować w Bitcoin, żeby się opłacało?
Na pewno zastanawiasz się, czy w ogóle warto inwestować w Bitcoin. Od wielu lat utrzymuje się trend, że lokaty w bankach nie są odpowiednim miejscem do inwestowania pieniędzy. Niski procent zysku nie zachęca do umieszczania tam środków. Stąd też duża popularność inwestycji w dobra luksusowe, takie jak złoto, nieruchomości czy kryptowaluty. Pomimo potencjalnie większego ryzyka straty, mamy tutaj dużą możliwość zarobku. Szczególnie Bitcoin się tutaj wyróżnia, gdyż na podstawie danych z poprzednich lat wiemy, że potrafi wielokrotnie zwiększyć swoją wartość, dzięki czemu spora liczba osób zarobiła krocie. Mimo tego, że w tym momencie BTC jest najdroższą kryptowalutą, wciąż daje olbrzymią szansę na zarobek i jest jedną z popularniejszych form inwestycji.
Podsumowując, rynek kryptowalut stale się rozwija i jest jednym z lepszych do inwestowania, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z wirtualną walutą. Jeśli wybierzesz Bitcoin – jak zacząć inwestować już wiesz. Pamiętaj, żeby nie lokować wszystkich swoich oszczędności w jednym miejscu. Inwestowanie przede wszystkim powinno być bezpieczne i przynieść zysk, a nie straty. Jeśli zrobisz to mądrze, będziesz mógł się cieszyć większym zarobkiem, a co więcej, Twoje pieniądze nie stracą na wartości. Miej na uwadze to, że gotówka podlega inflacji, co w przypadku globalnego kryzysu może powodować znaczny spadek jej wartości. Stąd też obecnie inwestowanie w kryptowaluty, które są odporne na takie zmiany, wydaje się być jedną z lepszych form oszczędzania.
Uwaga! Powyższy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.