Impily logo

Day Trading

Ania

Ania

20 października 2021
Day Trading

Day Trading

Kryptowaluty to ostatnimi czasy popularny sposób inwestowania pieniędzy. Jesteś początkującym inwestorem, a mimo to chciałbyś osiągnąć szybki i skuteczny zysk? Idealnym sposobem na zarobek jest day trading. Aby jednak zaprezentować skuteczne strategie działania i wyjaśnić, jaka kryptowaluta do day tradingu będzie najlepsza, musisz dowiedzieć się, czym jest ten sposób inwestowania. Z dalszej części artykułu dowiesz się, jak działać, aby osiągać zyski, a także w jaki sposób nasz kantor będzie mógł pomóc Ci w podjęciu pierwszych prób day tradingu.

Day trading – co to jest?

Na samym początku warto zrozumieć, czym jest sam trading. Na rynku to określenie oznacza kupowanie i sprzedawanie posiadanych akcji w taki sposób, aby ostatecznie na tym zyskać. Biorąc uwagę powyższe wyjaśnienie, day trading to nic innego, jak osiąganie zysków w ciągu jednej doby lub też inaczej mówiąc, w trakcie trwania jednego cyklu giełdowego. Często działania te odbywają się jednak znacznie szybciej. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że inwestowanie może przynosić zarówno duże zyski, jak i duże straty, warto więc rozważnie dokonywać wszelkich transakcji. Podstawą działania jest obserwowanie różnic w cenach w ciągu całego dnia. Ta strategia handlowa wykorzystuje bowiem zmiany zachodzące w konkretnych instrumentach finansowych.

Day tranding stosuje się na różnych rynkach finansowych. Do najpopularniejszych należą Forex, ale także polska Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Coraz popularniejsze staje się również wykorzystanie kryptowalut.

Day trading ‒ strategie

Aby podejmować skuteczne działania, inwestor powinien posiadać przynajmniej minimalne doświadczenie i zrozumienie dla rynku kryptowalut. Najistotniejszym czynnikiem jest jednak umiejętne zarządzanie ryzykiem. Strategie day tradingu potrafią być bardzo różnorodne, niektórzy dokonują analizy technicznej (AT) cen akcji, formacji świecowych czy wskaźników technicznych. Płynne dokonywanie transakcji jest kluczowe, aby trader utrzymał wysoką pozycję. Najprościej tłumacząc, cały mechanizm polega na wykupieniu kryptowaluty, posiadaniu jej na swoim koncie od kilku minut do kilkunastu godzin, a następnie jej odsprzedanie z konkretnym zyskiem. Kluczowa okazać się tu może umiejętność obstawiania spadków cen kryptowalut.

Scalping to jedna z popularnych strategii day tradingu. Polega ona na gromadzeniu małych zmian cenowych, w krótkim odcinku czasu. Mogą być to np. dziury w płynności. Scalperzy wykorzystują w działaniach analizy rożnych wskaźników technicznych, by zdefiniować punkty wyjścia i wejścia dla konkretnych okoliczności.

Inna metoda to z kolei range trading. Polega ona na analizie wykresów świec japońskich i ocenie poziomów wsparcia i oporu – traderzy balansują między dwiema skrajnymi wartościami, kupując poziom wsparcia, a sprzedając poziom oporu. Jeśli ceny często będą dotykać poziomów wsparcia i oporu, istnieje większa szansa, że zostanie on zakończony.

Handel o wysokiej częstotliwości polega na rozwoju algorytmów i botów, które szybko przechodzą od jednej do drugiej pozycji. Kilka milisekund przewagi nad innymi inwestorami może pozwolić znacznie wyprzedzić konkurencję. Tworzenie botów HFT wymaga zrozumienia rynku i znajomości matematyki oraz informatyki. Jest to jedna z bardziej skomplikowanych strategii day tradingu.

Najlepsza kryptowaluta do day tradingu

Liderem wśród kryptowalut jest nieprzerwanie Bitcoin – to płynna propozycja, z 24‒godzinnym dostępem. Można więc stale w nią inwestować. Bitcoin ciągle odnotowuje spadki i wysokie wzrosty, w związku z tym jest do dobre narzędzie, które pozwoli na osiągnięcie zysku w daytradingu.

Również skuteczne będzie wykorzystanie Ethereum oraz Litecoina, które na przestrzeni ostatniego roku odnotowały wyraźne wzrosty i spadki. Jeśli szukać wśród mniej popularnych walut, warto zainteresować się Ripple i Qantum. Wszystkie z powyższych charakteryzują się wzrostem wartości. Warto obserwować kursy najpopularniejszych walut i na podstawie ich wcześniejszych zmian przewidywać to, co może wydarzyć się w ciągu najbliższych godzin. Ryzyko jest nieodłącznym elementem daytradingu. Znajomość rynku i rosnące doświadczenie pomagają w podejmowaniu skutecznych decyzji.

Day trading –jak zacząć?

Jak zacząć działania w day tradingu? Nie musisz posiadać specjalnych umiejętności ani dużego doświadczenia. Warto jednak bardziej zainteresować się tematem, aby podejmować świadome i przemyślane decyzje. Wystarczy Ci jedynie komputer i stały dostęp do internetu. Pierwszym, ale najważniejszym krokiem jest wybór odpowiedniego brokera. Impily daje Ci dostęp do kantoru różnych kryptowalut, możesz sprzedawać oraz kupować je w dowolnym momencie. Nasza firma gwarantuje bezpieczeństwo obrotu środków finansowych, szeroki wybór walut, a także różnorodne narzędzia inwestycyjne. Możesz także skorzystać z różnorodnych poradników, które pomogą Ci lepiej zrozumieć cały proces.

Day trading ‒ zarobki

Zainteresowanie się day tradingiem i inwestowaniem na giełdzie może okazać się korzystne, warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to często stresujące i wymagające zajęcie. Wymaga ciągłego kontrolowania giełdy i spędzenia ogromnej ilości czasu przed monitorem komputera. Jednorazowe działanie może przynieść minimalny zysk, tylko długoterminowe inwestowanie stanie się opłacalne. Warto więc zastanowić się, czy taka forma operacji na kryptowalutach jest dla nas najlepsza.

Doświadczeni i skuteczni traderzy rezygnują nawet z normalnej pracy na etacie i oddają się inwestowaniu. Możesz również wybrać taką drogę, nie ogranicza Cię nic prócz Twoich możliwości i chęci. Zarobki mogą okazać się bardzo satysfakcjonujące. Nasz kantor będzie dla Ciebie przyjaznym i bezpiecznym miejscem, aby podejmować działania day tradingowe. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje pytania.

*Powyższy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.. *

Używamy plików cookie