Bitcoin prognozy na rok 2021
Bitcoin jest obecnie najpopularniejszą kryptowalutą na świecie – a jeszcze jakiś czas temu mało kto o nim słyszał. Wprowadzony został w roku 2009 przez osobę, której tożsamość nie została ujawniona i która ukrywa się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Istnieje wiele teorii na temat tego, kim jest tajemniczy twórca Bitcoina, ale żadna z nich nie została jeszcze potwierdzona. Po pęknięciu bańki na kryptowalutach na przełomie 2017 i 2018 roku wiele osób spisywało go na straty. Na przekór wszystkim tym opiniom w 2021 roku kryptowaluta osiągnęła nowe szczyty, przekraczając cenę 63 tyś. dolarów za jednego Bitcoina. Jest to wynik imponujący, który przykuł uwagę nie tylko fanów kryptowalut, ale także największych mediów na świecie.
Bitcoin – przewidywania. Czy czeka nas spadek wartości?
Ile jest wart Bitcoin obecnie? W maju roku 2021 roku nastąpił ogromny spadek jego wartości. Najpopularniejsza kryptowaluta straciła ponad 50% względem swojego najwyższego poziomu. Na spadek ten złożyło się wiele czynników. Jednym z nich były tweety trzeciego najbogatszego człowieka na świecie, czyli Elona Muska – przedsiębiorca jest znany ze swojego przychylnego podejścia do kryptowalut. Ogłosił nawet, że jego firma, Tesla, będzie przyjmowała płatności w Bitcoinach. Jakiś czas później zmienił jednak zdanie i publicznie przyznał, że nie będzie już możliwości zakupu auta marki Tesla za Bitcoiny, i był to jeden z czynników, który spowodował spadki. Poza tym pojawiły się informacje o delegalizacji kryptowalut w Chinach czy rzekomych problemach prawnych największej giełdy kryptowalut. Wiele z nich okazało się nieprawdą, ale mimo to wpłynęły znacząco na rynek. Tak gwałtowne pojawienie się dużej liczby zafałszowanych informacji o negatywnym wydźwięku wywołało ogromną panikę na rynku kryptowalut i spadek ceny do poziomu 30 tyś. dolarów. Wskaźnik „Crypto Fear & Greed Index” osiągnął poziomy, które nie były widziane od marca 2020 roku.
Kurs Bitcoina – prognoza na rok 2021
Czy obecne spadki to koniec hossy? Wiele czynników wskazuje na to, że hossa w roku 2021 może jeszcze trwać. Nikt, włącznie z nami, nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Liczni analitycy twierdzą jednak, że kurs Bitcoina pomimo głębokiej korekty może znowu wrócić do trendu wzrostowego. Dane wskazują na to, że kryptowalutowe wieloryby, czyli osoby posiadające duże ilości Bitcoinów, nie sprzedają ich pomimo spadków wartości. Hossa w roku 2021 ma nieco inny charakter niż te, które występowały wcześniej. Tym razem w rynek bardzo mocno angażują się instytucje finansowe posiadające ogromne fundusze, za które skupują niesamowite ilości kryptowalut. Naszym zdaniem Bitcoin ma jeszcze ogromny potencjał do wzrostów, a obecna sytuacja jest dobrą okazją do nabycia go po niższej cenie. W długim terminie kurs cały czas posuwał się do góry i nawet osoby, które w poprzedniej hossie kupiły na samej górce, obecnie są na plusie.
Jak możesz zacząć inwestować w kryptowaluty?
Nikt z nas nie wie, ile będziemy musieli czekać na ponowne pobicie rekordowej ceny. Rynek ten charakteryzuje się wysoką zmiennością i cena kryptowalut może zmieniać się nawet o kilkadziesiąt procent w ciągu kilku dni. Pomimo tego z inwestycji w kryptowaluty można wyciągnąć naprawdę ogromne zyski. Bardzo ważny jest tu czynnik psychologiczny i racjonalne podejście. Operując na rynku, nie możesz ulegać emocjom, a polegać na twardych danych.
Jeśli chcesz zacząć inwestować w kryptowaluty, to masz do wyboru dwie podstawowe opcje. Pierwszą z nich są giełdy kryptowalut, a drugą kantory internetowe. Inwestowanie poprzez kantor cechuje szybkość i bezpieczeństwo. Już w kilka chwil możesz stać się posiadaczem Bitcoina. Przy pomocy kantoru internetowego masz możliwość sprzedawania swoich kryptowalut, gdy zechcesz zrealizować zyski. Opcja ta jest szczególnie korzystna dla osób, które chcą inwestować na długi termin. W naszej ofercie znajdziesz możliwość zakupu nie tylko Bitcoina, ale także innych kryptowalut takich jak Litcoin czy Ethereum.
Bitcoin – prognozy. Czy kryptowaluta osiągnie nowe szczyty jeszcze w tym roku?
Wskaźniki rynku kryptowalut, takie jak „Bitcoin Rainbow Chart”, pokazują, że mamy potencjalnie dobrą okazję do zakupu. Oczywiście, jeśli chcesz inwestować w Bitcoina, to musisz liczyć się z ryzykiem. Każda inwestycja wiąże się z możliwością utraty kapitału. Musisz podejmować odpowiedzialne decyzje i inwestować tylko tyle, ile możesz stracić.
Jaka może być cena Bitcoina? W związku z tym, że podaż tej kryptowaluty jest ograniczona do 21 milionów sztuk, a w rynek zaangażowały się duże instytucje, to cena może przekroczyć nawet 100 tyś. dolarów. Niektórzy eksperci wskazują nawet wyższe poziomy! Potencjalne zyski są ogromne, więc nawet jeśli zdecydujesz się wejść na rynek dzisiaj, to nadal masz szansę na kilkukrotne pomnożenie swojego kapitału.
Kryptowaluty cechuje też wysoka użyteczność, o której wiele osób nie ma jeszcze pojęcia. Jest to nowa technologia, która może wydawać się niezrozumiała, należy jednak pamiętać, że podobne kontrowersje wzbudzały internetowe konta bankowe, przelewy czy nawet komputery. Możliwe, że przyjdzie czas, kiedy zarówno Ty, jak i my, będziemy regularnie płacili za swoje zakupy przy pomocy kryptowalut.
Uwaga! Powyższy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.